Svenska för bussförare - sfb

Farmarstigen 11, Tyresö, Sverige

Hemsida »

Svenska för programmerare - sfx-it

Farmarstigen 11, Tyresö, Sverige

Hemsida »

Svenska för entreprenörer - Sfe

Gröndalsvägen 20, Tumba, Sverige

Hemsida »

Stefan Cepeda

Gröndalsvägen 20, Tumba, Sverige

Svenska för hantverkare – Sfh

Dalarövägen 33, Handen, Sverige

Hemsida »

Svenska för ingenjörer och arkitekter – Sfinx Stockholm

Blekingegatan 55, Stockholm, Sverige

Hemsida »

Svenska för Ekonomer, jurister, samhällsvetare – Sfej

Blekingegatan 55, Stockholm, Sverige

Hemsida »

Pedagoger – Sfp

Blekingegatan 55, Stockholm, Sverige

Hemsida »

Svenska för ingenjörer och arkitekter – Sfinx Järfälla

Järfällavägen 100, Järfälla, Sverige

Hemsida »

Svenska för lastbilsförare – Sfl

Kungens Kurvaleden 4, Kungens Kurva, Sverige

Hemsida »

Svenska för medicinsk personal – Sfa-medicin (Södertälje)

Västergatan 2, Södertälje, Sverige

Hemsida »

Svenska för bagare - SFBg (Nynäshamn)

Idunvägen 1, 149 81 Nynäshamn

Hemsida »

Svenska för takmontörer - SFBg (Nynäshamn)

Idunvägen 1, 149 81 Nynäshamn

Hemsida »

Kontakt

Konktaktperson för respektive utbildning:

Svenska för bagare (Nynäshamn)
Natalija Fyedyechkina
tel. 08-520 680 83
(telefontid torsdag 14.00 – 15.00)
natalija.fyedyechkina@nynashamn.se

Svenska för bussförare (Tyresö)
Miia Luomajoki
Tel. 073- 688 75 73 
miia.luomajoki@tyreso.se 

Svenska för entreprenörer (Botkyrka)
Stefan Cepeda
Tel. 072-7476400
stefan.cepeda@botkyrka.se

Svenska för hantverkare (Haninge)
sfh@haninge.se
Ewa Norman
Tel. 08-606 80 56
ewa.norman@haninge.se

Svenska för ingenjörer och arkitekter (KTH, Järfälla & Stockholm)
Angelina Oster, Järfälla
Tel. 08-580 283 56
angelina.oster@jarfalla.se

Anna Perez Schönning, Stockholm
Tel. 08- 508 35 446 , 08-508 35 775
infosfx@stockholm.se

Jenny Holm, KTH
Tel. 08-790 92 32
sfinx@kth.se

Svenska för lastbilsförare (Stockholm Söderort)
Anders Åström
Tel. 076-123 57 76
anders.astrom@stockholm.se

Svenska för medicinsk personal (Södertälje)
Tel. 08-52 30 21 72
sfa-medicin@sodertalje.se

Svenska för pedagoger (Stockholm)
Anna Perez Schönning, Stockholm
Tel. 08- 508 35 446, 08-508 35 775
infosfx@stockholm.se

Svenska för ekonomer, jurister, samhällsvetare (Stockholm)
Anna Perez Schönning, Stockholm
Tel. 08- 508 35 446, 08- 508 35 775
infosfx@stockholm.se

Svenska för programmerare (Tyresö)
Miia Luomajoki
Tel. 073- 688 75 73
miia.luomajoki@tyreso.se

Svenska för takmontörer
Natalija Fyedyechkina
tel. 08-520 680 83
(telefontid torsdag 14.00 – 15.00)
natalija.fyedyechkina@nynashamn.se

Kontaktperson för övergripande frågor:
Samordnare Svenska för yrkesutbildade, Sfx, i Stockholms län
Katarina Stiessel Fonseca
Tel. 08-580 283 85
katarina.stiessel.fonseca@jarfalla.se