Svenska för bussförare - sfb

Farmarstigen 11, Tyresö, Sverige

Hemsida »

Svenska för programmerare - sfx-it

Farmarstigen 11, Tyresö, Sverige

Hemsida »

Svenska för entreprenörer - Sfe

Gröndalsvägen 20, Tumba, Sverige

Hemsida »

Stefan Cepeda

Gröndalsvägen 20, Tumba, Sverige

Svenska för hantverkare – Sfh

Dalarövägen 33, Handen, Sverige

Hemsida »

Svenska för ingenjörer och arkitekter – Sfinx Stockholm

Blekingegatan 55, Stockholm, Sverige

Hemsida »

Svenska för Ekonomer, jurister, samhällsvetare – Sfej

Blekingegatan 55, Stockholm, Sverige

Hemsida »

Pedagoger – Sfp

Blekingegatan 55, Stockholm, Sverige

Hemsida »

Svenska för ingenjörer och arkitekter – Sfinx Järfälla

Järfällavägen 100, Järfälla, Sverige

Hemsida »

Svenska för lastbilsförare – Sfl

Kungens Kurvaleden 4, Kungens Kurva, Sverige

Hemsida »

Svenska för medicinsk personal – Sfa-medicin (Södertälje)

Västergatan 2, Södertälje, Sverige

Hemsida »

Svenska för bagare - SFBg (Nynäshamn)

Idunvägen 1, 149 81 Nynäshamn

Hemsida »

Svenska för takmontörer - SFBg (Nynäshamn)

Idunvägen 1, 149 81 Nynäshamn

Hemsida »

Kontakt

Konktaktperson för respektive utbildning:

Svenska för bagare (Nynäshamn) Sara Gunnarsson tel. 08-520 680 73 (telefontid tisdag 11.00-12.00) sara.gunnarsson@nynashamn.se

Svenska för bussförare (Tyresö) Miia Luomajoki Tel. 073- 688 75 73  miia.luomajoki@tyreso.se 

Svenska för entreprenörer (Botkyrka) Karl-Fredrik Atterhög Tel. 072-7481300 karl-fredrik.atterhog@botkyrka.se

Svenska för hantverkare (Haninge) sfh@haninge.se Ewa Norman Tel. 08-606 80 56 ewa.norman@haninge.se

Svenska för ingenjörer och arkitekter (KTH, Järfälla & Stockholm) Felicia Wallin, Järfälla Tel. 08-580 297 20 felicia.wallin@jarfalla.se  Anna Perez Schönning, Stockholm Tel. 08-508 35 775 infosfx@edu.stockholm.se Dinara Sabdenova Tel. 08-508 354 46 infosfx@edu.stockholm.se Pia Andersson, KTH Tel. 08-790 7094  sfinx@kth.se

Svenska för lastbilsförare (Stockholm Söderort) Anders Åström Tel. 076-123 57 76 anders.astrom@stockholm.se

Svenska för medicinsk personal (Södertälje) Tel. 08-52 30 21 72  sfa-medicin@sodertalje.se

Svenska för pedagoger (Stockholm) Anna Perez Schönning, Stockholm Tel. 08-508 35 775 infosfx@edu.stockholm.se Dinara Sabdenova Tel. 08-508 354 46 infosfx@edu.stockholm.se

Svenska för ekonomer, jurister, samhällsvetare (Stockholm) Anna Perez Schönning, Stockholm Tel. 08- 508 35 775 infosfx@edu.stockholm.se Dinara Sabdenova 08-508 35 446 infosfx@edu.stockholm.se

Svenska för programmerare (Tyresö) Miia Luomajoki Tel. 073- 688 75 73 miia.luomajoki@tyreso.se

Kontaktperson för övergripande frågor: Samordnare Svenska för yrkesutbildade, Sfx, i Stockholms län Katarina Stiessel Fonseca Tel. 08-580 283 85 katarina.stiessel.fonseca@jarfalla.se